Obsah

Události v obci

V této kapitole najdete informace o různých sportovních a společenských akcích, termínech jednání zastupitelstva a o všem ostatním co je spjato se životem naší obce.


Případné náměty a připomínky jsou vítány, stejně jako informace o sportovních a kulturních akcí, které budou organizovány v katastru obce a přilehlých obcích.

 

O akcích informujte úřad obce. Kontakty na úřad zde...

 

Aktuality

23.09.2020

Zveme Vás na Špacír 2020

Společná procházka přes obce Modletice, Dobřejovice a Herink. Sraz v sobotu 10. října 2020 v 9:30 hodin na zámeckém nádvoří v Modleticích (zámecká kavárna bude otevřena od 9:00 hodin). Podrobnosti o trase, autobusovém spojení a dalším najdete na www.naspacir.jdem.cz.

Detail Aktuality

07.09.2020

Nabídka účasti v pracovně aktivizačním programu pro OZP a osoby pečující v Říčanech

Přijímají se osoby se zdravotním postižením a osoby pečující o závislou osobu do 2 až 5ti měsíčního aktivizačního programu. (příloha - leták)

Detail Aktuality

22.07.2020

KDYŽ NEVÍM JAK DÁL, POTŘEBUJI PODPORU – RADU – POMOC....

V obtížné životní situaci se může ocitnout kdokoli – mladý, starší, zdravý, nemocný. Zpravidla tato situace přichází ve chvíli, kdy to nejméně čekáme, nejsme na ni připraveni. Důležité je však vědět, na koho se obrátit, ke komu můžete mít důvěru, ať už jste v obtížné situaci Vy sami nebo někdo z Vaší rodiny či přátel.

Detail Aktuality

08.06.2020

Oprava dálnice D1 od km 2,35 do km 11,2 a odpočívek Újezd u Průhonic - sledujte přidáváme nové aktuální zprávy do přílohy

Zhotovitel Eurovia CS plánuje dokončit v plném rozsahu opravu dálničního úseku D1 u Prahy, která byla započata v roce 2019. Samotná realizace oprav bude zahájena v pondělí 15. 6. 2020 s plánovaným ukončením koncem října téhož roku a opravovat se bude zejména pravý jízdní pás (směr Brno) od km 2,350 do km 11,200 což představuje úsek přibližně mezi EXIT 2 CHODOV a EXIT 12 MODLETICE. S postupem stavebních prací se bude měnit dopravní opatření v místě. Doprava bude vedena převážně v režimu 2+2+1 jízdní pruh. Práce zasáhnou také do sjezdů a nájezdů na dálnici konkrétně EXIT 8 na Dobřejovice a Čestlice, který bude ve směru na Brno v termínu od 15. června do 3. července zcela uzavřen a EXIT 6 na Průhonice, kde nebude možný sjezd a nájezd na dálnici D1 v termínu od 4. do 19. července. Za uzavřené sjezdy a nájezdy budou vyznačeny objízdné trasy. V srpnu pak bude na dva týdny uzavřen nájezd na dálnici D1 ze silnice II/101 od Říčan a Jesenice ve směru na Brno a doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Na konci srpna zasáhnou práce EXIT 2 Šeberov a Opatov ve směru do Prahy, které však budou prováděny po jízdních pruzích a tak již významně do plynulosti provozu nezasáhnou (tiskové zprávy ŘSD a EUROVIA CZ, a.s. jsou přílohou této zprávy).

Detail Aktuality

05.06.2020

Poděkování za třídění odpadu v obci Modletice

Obec Modletice ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. přispěla i v roce 2019 ke zlepšení životního prostředí a snížení "uhlíkové stopy". Děkujeme všem občanům Modletic, kteří třídí odpad.

Detail Aktuality