Reportáž z Modletického špacíru 2016

IMG_9657.jpg V sobotu 15. 10. 2016 jsme se byli projít po okolí obce v rámci 2. ročníku znovuobnoveného Modletického špacíru

Zhruba třicet účastníků se v půl druhé sešlo na návsi a po cca deseti minutách čekání na případné opozdilce průvod vyrazil.

IMG_9611.jpg

Prvním cílem byl nejvýše položený bod na trase pochodu - nachází se zhruba v půli cesty na Popovičky a má nadmořskou výšku 383,3 metrů. Na tento "vrchol" všichni vystoupali bez problémů, bez použití jakéhokoliv horolezeckého náčiní. Dokonce nás ani nezastihlo sněžení, před kterým nás hlavní organizátor Jirka Szalai varoval.

IMG_9619.jpg

Po cestě jsme ještě viděli řadu dalších zajímavostí. Byli jsme v nejjižnějším bodu území obce, prohlédli si krásně upravené okolí in-line hřiště (včetně zajímavého dubu, o kterém nám výřečný průvodce Jirka pověděl řadu zajímavých a zaručeně pravdivých informací). Dozvěděli jsme se také něco o historii nedaleké kapličky. 

IMG_9651.jpg

Po zdolání 4,5 km dlouhé trasy jsme všichni dostali pamětní turistické známky a byli jsme skvěle pohoštěni v místní hasičárně. 

IMG_9689.jpg

I díky takřka ideálnímu počasí se jednalo o velmi příjemnou akci a už se těším na další ročník.

Hasičům patří velký dík za pomoc s organizací akce, zejména pak regulací dopravy na místech, kde trasa pochodu vedla přes silnici

IMG_9675.jpg

Další fotografie v galerii

IMG_9605.jpg