O záchranné stanici pro živočichy

Víte, na koho se obrátit, pokud byste našli raněné zvíře? Dovolte nám představit záchrannou stanici ve Vlašimi, které se právě péčí o postižená zvířata zabývá a do jejíž působnosti spadají i Modletice...

Text a fotografie převzaty z oficiálních stránek stanice

KukHlavní náplní naší práce je péče o zraněné a jinak postižené volně žijící živočichy, což většinou zahrnuje jejich odchyt, převoz do Stanice a odbornou péči až do úplného vyléčení a vypuštění zpět do přírody. Asi třetinu našich zvířecích pacientů tvoří osiřelá mláďata, o která pečujeme až do jejich osamostatnění a vypuštění do přírody. Pečujeme také o nevyspělá mláďata ježků, která na podzim nemají dostatečnou hmotnost nutnou pro úspěšné přezimování.

DMSKromě záchrany volně žijících živočichů se věnujeme také ekovýchově.

Byla vybudována nová expoziční část Záchranné stanice pro živočichy, kde budete moci shlédnout nejrůznější zástupce volně žijících živočichů České republiky. Například rysa, vydru, výra velkého, raroha, čápy, sojku a spoustu dalších. Jde o trvale handicapovaná zvířata, která byla přijata do Záchranné stanice ale pro následky zranění se již nemohou navrátit zpět do volné přírody. Můžete se zde seznámit s jejich životními příběhy a navíc se dozvědět, jak se dá jejich zraňování předejít. 

Kontakt

Pohotovostní telefon (pro nahlášení nálezu zraněného živočicha):

777 800 460

Tel./fax.: 317845169, 317845965

Kontakt:
Bc. Michala Musilová (vedoucí Záchranné stanice) - tel.: 602 457 375
Bc. Petr Vach – tel.: 777 800 460
Bc. Kateřina Knotková (marketing) – tel.: 602 665 410

E-mail: stanice@csop_cz